מחלקות
מבצע!

שיטאקה SHITAKE

מק"ט: 151161 קטגוריה:

151

סדרה: פטריות מרפא
איברים: קיבה, כליות, ריאות, מעי גס
אנרגטיקה וטעם: ניטרלית, מתוקה
שם סיני: Xiang gu
שם מדעי: Lentinula edodes
פעולות על פי הרפואה הסינית: חיזוק הקיבה והמעיים, חיזוק הכליות והעצמות, תמיכה ב- Wei Qi ובדם, חיזוק צ'י ויאנג, המרצת הדם.

אינדיקציות: שפעת והתקררות, אלרגיות וקדחת השחת, דלקת סימפונות, ארתריטיס, זיהומי קנדידה, יתר לחץ דם, טרשת עורקים, שמירה על משקל תקין, היפרליפידמיה, כולסטרול, מחלות כבד, תסמונת העייפות הכרונית, סוגי סרטן שונים, דלקות כבד, תסמונות כשל חיסוני (כמו HIV/AIDS).

פטריית השיטאקי נמצאת בשימוש במזרח אסיה מזה אלפי שנים ונחשבת כיום לאחת מפטריות המאכל הנפוצות בעולם, בשל טעמה העשיר והמיוחד. ערכה התזונתי מגוון, והיא נחשבת למקור צמחוני, כשר ובעל זמינות גבוהה במיוחד לחלבון, ויטמין D, ברזל, ויטמינים מסוגB1, B2, B3, B5, B9, סידן, אשלגן וזרחן. בשימוש הביתי המסורתי הפטרייה ידועה כמחסנת מפני התקררות ושפעת, מחזקת את מבנה הגוף הבסיסי ומביאה לאריכות ימים. גם בימינו השיטאקי מצויה בשימוש ביתי נרחב למניעה ולטיפול בחסרים תזונתיים ולחיזוק מערכת החיסון והחוסן הגופני הכללי.

הפטרייה נמצאת בשימוש רפואי מסורתי מהמאה הראשונה לספירה לכל היותר, אז הופיע התיעוד הראשון לשימוש בה. המחקר המודרני, שהחל בשנות ה-60 של המאה הקודמת ונמשך עד היום, מתמקד בהשפעות הפוליסכריד Lentinan. ביכולתו להשרות ולשפעל תאי מערכת החיסון כמו אינטרפרון, מאקרופאגים ולימפוציטים מסוג T, מה שעשוי להסביר את יכולתה של השיטאקי לסייע בעצירת שגשוג גידולים ושכפול וירוסים. ביפן Lentinan הוא תרופה מאושרת לשימוש המהווה חלק מהטיפול התומך לחולים המקבלים טיפול קונבנציונלי, על מנת להאריך חייהם. 
השימוש המשולב בין Lentinan לתפטיר השיטאקי, LEM (Lentinue edodes mycelium), מפיח תקווה מחודשת בהתמודדות עם וירוסים דוגמת HIV. נמצא כי ל- LEM יש יכולת לעכב את שכפול הווירוס ולמעשה להעצים את פעולת התרופות נוגדות הרטרו-וירוסים.

הוראות שימוש: 1-2 קפסולות, פעמיים עד שלוש ביום. ניתן ליטול את הקפסולות עם כוס מים או לרוקן את הקפסולה לכוס מים, לערבב ולשתות.
אזהרות והתוויות נגד: פטריית השיטאקי נחשבת בטוחה לשימוש ארוך טווח ולא ידועות התוויות נגד. תופעות הלוואי הן נדירות ביותר וקלות. מספר מחקרים מודרניים מצאו כי אחוז קטן מהנבדקים עשוי לגלות רגישות הבאה לידי ביטוי כפריחה קלה. במקרה כזה יש להפסיק את השימוש.

במחקר שנערך ביפן כבר בשנת 1966 נמצא כי לחומצת האמינוEritadenine  יכולת להפחית את רמת הכולסטרול בפלזמה בשיעור של עד 40% בשימוש ארוך טווח.Eritadenine  אינה רעילה או מזיקה ונספגת היטב גם במתן פומי.
פטריית השיטאקה מחטאת ונוגדת טפילים, אנטי-בקטריאלית, אנטי-ויראלית ואנטי-פונגיאלית, עוצרת שיעול והקאה, נוגדת גידולים, מאזנת רמות סוכר בדם, מאטה תהליכי הזדקנות, מאזנת רמות כולסטרול, מחזקת את מערכת החיסון, מנקה את הכבד מרעלים ומפחיתה מתח.

מחקרים נוספים:
מחקר נורבגי שנערך בקרב קשישים מצא כי מיצוי של β-glucan משיטאקי (Lentinex) מביא לעלייה בכמות לימפוציטים מסוגB  בצורה בטוחה [2011].

מחקר ראשוני (שנערך במחלקה לכירורגיה אונקולוגית באוניברסיטת הירושימה, יפן) בחולי סרטן המקבלים כימותרפיה פוסט-אופרטיבית מצא כי שילוב מיצוי תפטיר השיטאקי (LEM) משפר את איכות החיים של החולים ומשפר את תפקוד מערכת החיסון [2011].

במחקר שנעשה על תאי HepG2  סרטן כבד אנושיים נמצא כי תרכובת עשירה בפוליסכרידים מ- LEM היא בעלת יכולת השריית מוות תאי ישיר ועשויה להיות בעלת פוטנציאל כימותרפוייטי בסרטן כבד מסוג זה.

חוקרים מהמחלקה לכירורגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת קינקי ביפן השוו טיפול כימותרפי בחולי סרטן במערכת העיכול ותופעות הלוואי לטיפול כימותרפי המלווה במתן מיצוי LEM. נמצא כי הטיפול המשולב הפחית משמעותית את תופעות הלוואי ושיפר את תפקוד מערכת החיסון.

כשר פרווה בהשגחת הרבנות  האזורית ערבה תיכונה
  • משקל:
    0.00000000 kg
  • 5 כוכבים
  • 4 כוכבים
  • 3 כוכבים
  • 2 כוכבים
  • 1 כוכבים

דירוג ממוצע: 0.0 מתוך 5 (0 דירוגים)

If you finish the payment today, your order will arrive within the estimated delivery time.

ביקורות

אין עדיין חוות דעת למוצר.

דרגו את “שיטאקה SHITAKE”