מחלקות
מבצע!

ריישי REISHI

מק"ט: 151158 קטגוריה:

151

סדרה: פטריות מרפא
איברים: לב, ריאות, כבד (טחול, כליות).
שם סיני: Ling Zhi.
שם מדעי: Ganoderma Lucidum.
פעולות על פי הרפואה הסינית: הרגעת הנפש תוך חיזוק הצ'י והדם של הלב, חיזוק חמשת איברי ה- Zang ובייחוד הכבד והלב, חיזוק צ'י הריאות וסילוק ליחה. 


אינדיקציות: 
מתח, חולשת מערכת החיסון, זיהומים ויראליים, שלבקת חוגרת, אסטמה, ברונכיטיס, יתר לחץ-דם, היפרליפידמיה, מגוון הפרעות דלקתיות ואו קארדיו-ואסרולאריות, דלקות כבד, תסמונת העייפות הכרונית (CFS), מחלות כליות, HIV/AIDS, סרטן ובזמן כימותרפיה.

       

מידע כללי: 
Reishi הוא שמה היפני של פטריית Ling Zhi (בסינית Ling – רוח, קדושה, מופלאה, יעילה, ו- Zhi – פטרייה, צמח לאריכות חיים), מצמחי המרפא הידועים של רפואת המזרח. השימוש בה מתועד לראשונה בכתבים מהמאה השנייה לפני הספירה, אז נחשבה כצמח מרפא ייחודי לבני האצולה, בשל יעילותה ויוקרתה. בהיותה פטרייה מתוקה ובעלת אנרגטיקה נייטרלית המשפיעה על צ'י ודם הלב והריאות, Reishi מחזקת ותומכת במגוון מצבי חולשה והפרעות מכלות הנוגעות למערכת הנשימה, חולשת מערכת העיכול והפרעות שינה. בקלאסיקות הסיניות מיוחסות לה יכולות ריפוי הגוף (מערכת התנועה ומערכת העיכול) והנפש ושיפור מראה העור, כמו גם שיפור הזיכרון, מניעת הדרדרות קוגנטיבית והזדקנות (Anti-aging). כיום, טווח השימוש בה התרחב וידוע כי הפטרייה מסייעת בהחלמה ובהתאוששות ממחלות כרוניות כמו גם ממצבי חולשה ועייפות, תומכת במערכת החיסון, מרגיעה שיעול וציפצופים, מסייעת באיזון לחץ הדם ובאיזון רמות השומנים בדם, משרה שלווה ורגיעה, מקלה הפרעות שינה ותומכת בריכוז ובזיכרון, תומכת בגוף בזמן טיפולים כימותרפיים או בזמן הקרנות.

מחקרים מראים כי לחומרים הפעילים יש השפעות פרמקולוגיות נוגדות גידולים, נוגדות חימצון, מווסתות חיסוניות, אנטי-בקטריאליות ואנטי-ויראליות (ספציפית למערכת הלב וכלי הדם) – ר' סעיף מחקרים.

הוראות שימוש: 1-2 קפסולות, פעמיים עד שלוש ביום. ניתן ליטול את הקפסולות עם כוס מים או לרוקן את הקפסולה לכוס מים, לערבב ולשתות.
אזהרות והתוויות נגד: פטריית הריישי נחשבת בטוחה לשימוש ארוך טווח. 

מחקרים:
מטה-אנליזה כי חולי סרטן אשר קיבלו Reishi בנוסף לטיפול הקונבנציונלי הגיבו לטיפול באופן חיובי יותר מחולים שטופלו בכימותרפיה ואו הקרנות בלבד, וכי איכות החיים הכללית של מטופלים אלה גבוהה יותר [2012].

מחקר הבדק השפעת מיצוי Reishi על תאי סרטן שד העלה כי ביכולתם למנוע שגשוגם ולשפעל את מנגנון המוות המתוכנן (Apoptosis) [2012].

נמצא כי פוליסכרידים המופקים מפטריית Reishi מאיצים החלמת פצעים בעכברים חולי סוכרת סוג I על-ידי עיכוב גורמי עקה מחמצנים למיטוכונדריה [2012]. כמו כן, נראה שיפור משמעותי ברמות הסוכר בדם (בצום) של עכברים חולי סוכרת סוג II שטופלו בחומר זה [2012].

בטריטרפנואידים המופקים מ- Reishi נמצאו פעילויות נוגדות גידולים, מווסתות חיסוניות ונוגדות חימצון [2005].

נמצא כי תרכובות פוליסכרידיות המופקות מפטריית Reishi משפרות את פעילות מערכת החיסון בחולי סרטן בשלבים מתקדמים [2003].

במחקרי In-vitro נמצא כי לתמציות Reishi  יכולת לעכב שיגשוג שורות תאים סרטניים מסוג לוקמיה לימפטית, קרצינומה ריאתית, סרטן כבד, סרטן שד, סרטן פרוסטטה, סרטן שלפוחית השתן וגידולים רחמיים [2005].

נראה כי לתרכובות פוליסכרידיות מסוימות יש יכולת להגן מפני נזק כבדי [1999], ולאחרות יש יכולת לשפעל תהליכי דה-טוקסיפיקציה [1999].

במחקר ראשוני נמצא כי מיצוי Reishi עשוי להפחית כאבים בחולים הסובלים מנוירופאתיה ויראלית (הרפס זוסטר) ושאינם מגיבים לטיפול תרופתי [1998].
ל- Reishi פעילות נוגדת גידולים ע"י שפעול מאקרופאגים ולימפוציטים מסוג T להפרשת ציטוקינים [1997].

נראה כי לחלבון ling zhi-8 יש השפעה אימונו-סופרסיבית, וביכולתו למתן תגובת הנוגדנים לגורמים אלרגניים [1995].

נצפתה פעילות נוגדת קרישתיות יתר בנטילת 3 גרמים ביום [1990].

נצפו מגוון השפעות פוטנציאליות על המערכות האנדוקריניות והקארדיו-ואסוקולאריות: עיכוב יצירת כולסטרול, הפחתת רמות אינסולין בפלאזמה וסינטזת גליקוגן בכבד [1989].

מיצוי Reishi נמצא כמפחית רמות לחץ דם (סיסטולי ודיאסטולי), כפי הנראה על-ידי דיכוי פעילות מערכת העצבים הסימפטטית [1990]. 

כשר פרווה בהשגחת הרבנות  האזורית ערבה תיכונה
  • משקל:
    0.00000000 kg
  • 5 כוכבים
  • 4 כוכבים
  • 3 כוכבים
  • 2 כוכבים
  • 1 כוכבים

דירוג ממוצע: 0.0 מתוך 5 (0 דירוגים)

If you finish the payment today, your order will arrive within the estimated delivery time.

ביקורות

אין עדיין חוות דעת למוצר.

דרגו את “ריישי REISHI”