מחלקות
מבצע!

פלאורוטוס PLEUROTUS

מק"ט: 151157 קטגוריה:

151

סידרה: פטריות מרפא
איברים: כבד, כליות
אנרגטיקה: חריפה ומתוקה, חמימה
שם מדעי: Pleurotus ostreatus
שם סיני: Ping Gu
שמות נוספים: Hiratake

פעולות על פי הרפואה הסינית: מזינה את הכליות ומחזקת את היאנג, מחזקת את המיניות ואת אזור האגן, מרפה גידים ורצועות, מסלקת רוח-קור, מחזקת את הרגליים ומשפרת זרימת דם בגפיים ובגב.
פעולות על פי הרפואה מערבית: נוגדת גידולים, משפעלת מערכת חיסון, מונעת נזק ל-DNA, נוגדת דלקת, נוגדת אלרגיה, מפחיתה רמות כולסטרול בדם, מפחיתה לחץ-דם, מורידה רמות סוכר בדם, אנטי-ויראלית ואנטי-מיקרוביאלית.
אינדיקציות: סוכרת, היפרליפידמיה, זיהומים ויראליים וחיידקיים, דלקות כרוניות, יתר לחץ דם, מחלות כבד, סרטן וגידולית טרום-סרטניים, סימני הזדקנות מוקדמת. 

ברפואות המסורתיות היה נהוג מקדמת דנא להשתמש בפטריות מאכל ומרפא לטיפול במחלות רבות ומניעתן, וביניהן סוכרת והשמנה, בעיקר בשל תכולת החלבון הגבוהה שבהן (יותר מדגנים, קטניות, פירות וירקות), ריבוי הסיבים והעושר במינרלים שמכילות לעומת הערך הקלורי הנמוך ותכולת סוכרים ועמילנים אפסית. הרכבן התזונתי הופך אותן מתאימות במיוחד לסובלים משומנים בדם, מחלות לב, יתר לחץ-דם, עצירות וסרטן. 
פלאורוטוס, הידועה בשמותיה העבריים הפשוטים והמוכרים פטריית יער ופטריית צִדְפָּה, עשירה במיוחד בחלבון, ויטמינים ופוליסכרידים (הייחודי, והנחקר, שבהם נקרא פלאורן), כמו גם הרכב נוגדי חמצון מגוון: פלבנואידים, פנולים, גליקוזידים, טאנינים, טרפנואידים, אלקלואידים, גלוקאנים ועוד. רכיבים אלה מונעים נזק חמצוני לתאי הגוף והרקמות השונות על-ידי רדיקלים חופשיים, וכך מונעים הזדקנות ומחלות רבות, מטרשת עורקים, דרך סוכרת וסרטן ועד שחמת הכבד. 

הוראות שימוש: 1-2 קפסולות, פעמיים עד שלוש ביום. ניתן ליטול את הקפסולות עם כוס מים או לרוקן את הקפסולה לכוס מים, לערבב ולשתות.
אזהרות והתוויות נגד: פטריית פלאורוטוס נחשבת בטוחה לשימוש ארוך טווח ולא ידועות התוויות נגד. 
ילדים, נשים בהיריון ואנשים הנוטלים תרופות – יש לנקוט משנה זהירות ולהיוועץ עם רופא.

מחקרים:
במחקר כפול סמיות שבוצע בהודו והתפרסם ב-2010 התגלה כי נטילת פלאורוטוס בחולי סוכרת סוג 2 חדשים במשך שלושה חודשים שיפרה משמעותית את מדדי הסוכרת (סוכר בדם ו- HbA1c), לחץ הדם, תמונת השומנים בדם ואת מדדי איכות החיים הכלליים. 

במחקר מבוקר וכפול סמיות אשר פורסם ב-2014 בהשתתפות ילדים הסובלים מזיהומים חוזרים 
בדרכי הנשימה, עם או בלי נטייה לאטופיות (רגישות אלרגית תורשתית), נמצא כי פלאורן (בטא-גלוקן ייחודי המופק מפלאורוטוס) הפחית משמעותית בבדיקות הדם את סמני הדלקת האלרגית – רמות האאוזינופילים, וייצב את רמות ה- IgE, ברמה משמעותית יותר בילדים האטופיים. 
עכברושי מעבדה שקיבלו בתזונתם במשך 8 שבועות 5% של אבקת פלאורוטוס הדגימו ירידה משמעותית ברמות הכולסטרול בעל הצפיפות הנמוכה בדם (VLDL
ו-LDL) וברמות המבנים השומניים בכבד (טריגליצרידים, כולסטרול ופוספוליפידים).

ב-2015 פורסמה בדיקת השפעתם של פוליסכרידים שמוצו מפלאורוטוס (POMP2) על תאי סרטן קיבה בניסוי in vitro ובעקבותיו בניסוי in vivo בעכברים. נמצא כי ל- POMP2פעולה מעכבת משמעותית על תאי סרטן הקיבה. כמו כן, לאחר טיפול בן שבועיים ב- POMP2נמדדה הפחתה משמעותית בנפח ומשקל הגידולים בעכברים. 

בדיקה דומה שהתפרסמה ב-2014, בה נבדקה השפעת פוליסכריד אחר (WPOP-N1) על תאי סרקומה 180 נמצא כי עיכב באופן משמעותי את גדילת התאים הסרטניים והוגברה משמעותית פעולת הציטוקינים והמאקרופאג'ים נוגדי הגידול. 

מחקר דומה בוצע על תאי סרטן שד ותאי סרטן המעי הגס, כשמסקנת החוקרים היא כי לפלאורוטוס יש פוטנציאל ריפוי ומניעת סרטנים מסוגים אלה.

כשר פרווה בהשגחת הרבנות  האזורית ערבה תיכונה
  • משקל:
    0.00000000 kg
  • 5 כוכבים
  • 4 כוכבים
  • 3 כוכבים
  • 2 כוכבים
  • 1 כוכבים

דירוג ממוצע: 0.0 מתוך 5 (0 דירוגים)

If you finish the payment today, your order will arrive within the estimated delivery time.

ביקורות

אין עדיין חוות דעת למוצר.

דרגו את “פלאורוטוס PLEUROTUS”