מחלקות
מבצע!

אגריקוס AGARICUS

מק"ט: 151155 קטגוריה:

151

סידרה: פטריות מרפא
איברים: קיבה, כליות, לב, מעי גס
אנרגטיקה: מעט מתוקה, ניטרלית
פעולות על פי הרפואה הסינית:הגנה על החיצון וחיזוק הצ'י המגן (Wei Qi), הזנת Yin ודם, ויסות צ'י הכבד, הזנת דם הלב, חיזוק הקיבה והמעיים, חיזוק הכליות ותמיכה בעצמות.
פעולות על פי הרפואה מערבית:נוגדת סרטן ונוגדת גידולים, אנטי-בקטריאלית, אנטי-ויראלית, מווסתת רמות סוכר בדם, משפעלת מערכת חיסון, מורידה לחץ-דם, מפחיתה כולסטרול.
שם מדעי: Agaricus Blazei
שמות נוספים: Himematsutake, Kawarijaratake, Ji song rong

אינדיקציות: סרטן – בעיקר Ehrlich's ascites carcinoma, סרטן המעי הגס והחלחולת, שחלות, ריאות ושד; עצירת גידולים, שיפור איכות החיים בחולי סרטן ושיפור איכות החיים בזמן טיפולי כימותרפיה, רמות סוכר גבוהות בדם עם נטייה לחוסר יציבות, לחץ דם גבוה, רמות כולסטרול גבוהות בדם, טרשת עורקים, מחלות אוטו-אימוניות, ראומטויד ארתריטיס, זאבת, אטופיק דרמטיטיס, מחלות קיבה ומעי גס, אלופציה.

מידע כללי:
פטריית האגריקוס היא כוכבת חדשה יחסית בעולם הפטריות הרפואיות ועד לפני עשרות שנים בודדות כלל לא הכירו אותה ואת יתרונותיה הטיפוליים. מקורה בדרום ברזיל, באקלים החם והמהביל של 
אזור סַן פָּאוּלוֹ, תחת השמש המהבילה. רק תושבי העיירה הקטנה Piedade ושכניה ידעו את סודותיה והפגינו בריאות מרשימה, אריכות ימים ושכיחות מחלות סרטניות נמוכה במיוחד במשך מאות שנים, ולכן כינו אותה פטריית השמש המלכותית, פטריית האל ופטריית החיים. בעשורים האחרונים מאז התגלתה, עולם המחקר המודרני אישש את יכולתה לפעול נגד גידולים ולשפעל את מערכת החיסון. 
מאז אגריקוס צוברת פופולריות שרק הולכת וגוברת כפטריית מאכל וכפטריית מרפא לסיוע בטיפול במצבים חמורים יחסית המערבים את מערכת החיסון.

אגריקוס עשירה בסיבים תזונתיים, בחלבון ואנזימי עיכול כמו עמילאז, טריפסין ופרוטאז, ואף מכילה טירוזינאז, האנזים המסנתז מלנין, הנותן לעור את צבעו ומהווה מרכיב חיוני בבניית תאי הזרע והשיער. אגריקוס עשירה באנטיאוקסידנטים, כמו ויטמיני C, D ו-B12 המפחיתים חימצון, נזק חמצוני ל-DNA ואת פעילות הרדיקלים החופשיים הפוגעים בגוף. כמו כן, אגריקוס עשירה בחומצה פולית ופוליפנולים אשר מסייעים לטיפול במחלות קרדיו-ואסקולריות וסוכרת.

מקור השפעתה העצומה על מערכת החיסון מצוי ברכיבים מווסתי חיסון המשפעלים ומגבירים ייצור תאי מערכת החיסון כמו פרטואוגלוקנים וביטא-גלוקנים, המגבירים את העמידות לזיהומים, ייצור לימפוציטים מסוג NK וחיזוק עוצמתם, מגבירים ייצור תאי T, מאקרופאג'ים, אינטרלוקינים ואינטרפרונים ופעולתם. רכיבי ה-Beta-glucan  באגריקוס נספגים בקלות רבה יחסית לפטריות אחרות, ומכאן שיש לה יתרון במטופלים עם עיכול חלש. בנוסף, באגריקוס מצוי הרכיב ergosterol המסייע משמעותית בעצירת גידולים.

הוראות שימוש: 1-2 קפסולות, פעמיים עד שלוש ביום. ניתן ליטול את הקפסולות עם כוס מים או לרוקן את הקפסולה לכוס מים, לערבב ולשתות.
אזהרות והתוויות נגד: פטריית אגריקוס נחשבת בטוחה לשימוש ארוך טווח ולא ידועות התוויות נגד.
ילדים, נשים בהיריון ואנשים הנוטלים תרופות – יש לנקוט משנה זהירות ולהיוועץ עם רופא.

מחקרים:
במחקר מבוקר וכפול סמיות שבוצע באוסלו והתפרסם בשנת 2015 ניתנו מיצוי אגריקוס ופלצבו לשתי קבוצות חולי סרטן מסוג מיאלומה נפוצה בזמן שעברו טיפולי כימותרפיה חזקים והשתלת מח עצם עצמית. לאחר שבעה שבועות, החולים שקיבלו מיצוי אגריקוס הדגימו בבדיקות ערכים גבוהים יותר משמעותית של תאי חיסון מסוג Treg ו- plasmacytoid dendritic cells, כמו גם אינטרלוקינים מסוגים שונים והשפעה ברמת ה-DNA.

מחקר מעניין בעכברי מעבדה שפורסם ב-2006 בדק את הפוטנציאל לטיפול מניעתי במנותחי בטן בעזרת אגריקוס, מאחר וזיהומים צפק ואלח דם בחולים פוסט-אופרטיבים מהווים סכנה הולכת וגוברת בבתי חולים בשל התפתחות זני חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. העכברים שטופלו באגריקוס הדגימו רמות משמעותיות פחות של זיהומים ואחוזי הישרדות גבוהים יותר. 

מחקר שבוצע בבעלי-חיים במעבדת מכון הסרטן היפני הלאומי הראה שלאגריקוס אפקט אנטי-סרטני גבוה במיוחד עד הבאה להחלמה מלאה. 

במחקר קוריאני שפורסם ב-2006 השתתפו מאה נשים עם סרטן גינקולוגי אשר טופלו בשלושה סבבי כימותרפיה לכל הפחות. מתוכן, בקבוצה שנטלה אגריקוס הדגימה רמת פעילות תאי NK גבוהה משמעותית מקבוצת הפלצבו. מעבר לכך, מדדי איכות החיים כמו תאבון וחולשה כללית השתפרו, נשירת השיער הייתה פחותה ונרשם דיווח על רמת יציבות רגשית גבוהה יותר. 

מחקרים שנערכו בסין והתפרסמו בשנים 2006 ו-2004 הראו כי אגריקוס הגבירה את יעילות הטיפול התרופתי בדלקת כבד נגיפית מסוג B ובמחלת הפה והגפיים.

במחקר שבדק את ההשפעה נוגדת הדלקת של אגריקוס על המעיים, ניתנה תמצית מבוססת אגריקוס לחולים במחלות מעי דלקתיות (Crohn's disease ו- Ulcerative Colitis). לאחר 12 יום נמדדה ירידה משמעותית במדדי הדלקת בבדיקות הדם והצואה.

כשר פרווה
בהשגחת הרבנות  האזורית ערבה תיכונה


  • משקל:
    0.00000000 kg
  • 5 כוכבים
  • 4 כוכבים
  • 3 כוכבים
  • 2 כוכבים
  • 1 כוכבים

דירוג ממוצע: 0.0 מתוך 5 (0 דירוגים)

If you finish the payment today, your order will arrive within the estimated delivery time.

ביקורות

אין עדיין חוות דעת למוצר.

דרגו את “אגריקוס AGARICUS”